Novoroční pozdrav ČPFS

30. 12. 2017

Novoroční pozdrav ČPFS

Vážené pneumoložky a vážení pneumologové, milí kolegové,

dovoluji si vás pozdravit s nadcházejícím novým rokem a popřát, aby byl pro vás úspěšný, prožitý ve štěstí a zdraví. Totéž bych chtěl přát i pneumologii - oboru, který jsme si zvolili a se kterým každodenně prožíváme krásné a často i náročné chvíle.  

Při ohlédnutí za rokem minulým můžeme konstatovat, že jsme urazili další významnou cestu. Pneumologie obhájila pozici samostatného specializačního oboru s atestací, kterou mohou po absolvování interního kmene mladí lékaři složit za poměrně krátkou dobu, a stát se tak specialisty. Nové lékaře v našich řadách vítáme, a je známou pravdou, že vývoj jejich nárůstu příliš nepřeje. Zdaleka nejde jen o problém našeho oboru a musíme této dlouhodobě nepříznivé situaci čelit.    

Můžeme sice jen omezeně ovlivnit zásadní strategické koncepce našeho zdravotnictví, snažme se ale vystavět obor maximálně zajímavý a přitažlivý ve všech subspecializacích široké respirační medicíny. Takový rozvoj znamená stále viditelnější prospěch pro naše pacienty a to je největší motivací, proč naplno věnujeme pneumologii naše schopnosti a  energii.

Děkuji vám za veškerou práci vykonanou v minulém roce a těším se na další setkávání v roce 2018

Za výbor ČPFS

Prof. MUDr. Vítězslav Kolek, DrSc.

Přejít na: